WYŁOWIONE Z SIECI - Gry PC
SS-NG #30 KWIECIEŃ 2005


Kuba "kYuba" Bujakowski
  DUKE NUKEM FOREVER W TYM ROKU?

Czyżby wkrótce zamierzało skończyć się wielkie oczekiwanie na grę, która według graczy nigdy nie doczeka się premiery? Otóż, odpowiedź na razie brzmi: tak (zaskoczeni?). Według ostatnich wypowiedzi Gorge’a Broussarda, można wnioskować, iż prace nad DUKE NUKEM FOREVER idą jak burza a gra ma zostać zaprezentowana jeszcze podczas tegorocznych targów E3. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż podobne informacje otrzymujemy gdzieś od 1999 roku. Ale należy być dobrej myśli, podobno ostatnio 3d Realms zatrudniło nawet dodatkowych pracowników, więc projekt może faktycznie ruszył z miejsca? Nie pozostaje nic innego jak poczekać do tegorocznej edycji E3 i przekonać się o tym na własne oczy.
  TOP 10 W USA

Jak co miesiąc, prezentujemy wam listę, najchętniej kupowanych gier w Stanach Zjednoczonych w minionym miesiącu. Lista została sporządzona przez serwis NPD Group, w oparciu o oficjalne dane amerykańskich sklepów.
1. World Of Warcraft Vivendi (Universal)
2. Star Wars: Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords (LucasArts)
3. Half-Life 2 Vivendi (Universal)
4. The Sims 2 Electronic (Arts)
5. The Sims Deluxe (Electronic Arts)
6. Halo: Combat Evolved (Microsoft)
7. Call Of Duty (Activision)
8. Roller Coaster Tycoon 3 (Atari)
9. Lord of the Rings: Battle For Middle Earth (Electronic Arts)
10. Seaworld Adventure Parks Tycoon (Activision)
Jak widać, prym wciąż wiedzie najnowsze dziecko Blizzarda, czyli WORLD OF WARCRAFT. Należy przygotować się na to, iż podobnie może być przez kilka następnych miesięcy.

  CALL OF DUTY 2
  SPELLFORCE II NA JESIENI

Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl) Ciekawy anons wystosował JoWooD Productions, zapowiadając tym samym drugą część znakomitej gry będącej połączeniem RPG'a i RTS'a, mianowicie SpellForce II - Blend of Perfection. Gracz do wykonania ma dwa zadania: z jednej strony jest dowódcą, kierującym swoimi wojskami, a z drugiej walecznym bohaterem stającym osobiście na polu bitwy. W większości scenariuszy kierujemy jedną z trzech frakcji (Alliance of Light, Hordes of Chaos, Brotherhood of Darkness), budujemy bazy, wydobywamy surowce i szkolimy żołnierzy. Premiera zapowiadana jest na okolice tegorocznej jesieni.

  CALL OF DUTY 2

Ruszyły prace nad sequelem jednej z najlepszych (o ile nie najlepszej) gry komputerowej osadzonej w czasach II Wojny Światowej. CALL OF DUTY 2 śmigać będzie na zupełnie nowym silniku graficznym, który wykorzystywał będzie wszystkie najnowsze możliwości współczesnych komputerów. Gra zawierać będzie trzy kampanie (Amerykańsa, Brytyjska, Rosyjska), które podzielone zostaną na kilkanaście pomniejszych misji. W stosunku do części pierwszej dużo bardziej poprawione zostanie AI przeciwników i naszych kumpli z oddziału. Gra nie będzie już tym razem oparta w tak dużej mierze na skryptach. Podczas kampanii przyjdzie nam stoczyć walki na terenie Francji, Rosji oraz (czego jeszcze nigdzie nie było) w północnej Afryce. Istotnym faktem jest również to, iż mapy w grze będą dużo większe niż w COD 1 i co ważniejsze – mniej liniowe. Data premiery nie została jeszcze podana.

  TOTAL OVERDOSE  NOWY REKORD WORLD OF WARCRAFT

Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl) Blizzard Entertainment, na pewno z wielką dumą oświadczył, iż ich gra WORLD OF WARCRAFT należąca do gatunku massive multiplayer online role-playing game (MMORPG) pozyskała do tej pory już 1.5 miliona abonentów! Po oszałamiającym sukcesie w Ameryce Północnej, Europie i Korei, doczekaliśmy się chwili, w ktoej w jednym czasie na całym świecie w WoW grało przeszło 500,000 osób. Na naszym kontynencie aktywne konta posiada około 500,000 graczy, w Stanach jest to przeszło 800,000, natomiast w Korei od momentu debiutu WoW bije wszelkie rekordy popularności. To największy boom na grę MMORPG w tym kraju, obecnie w 75% Internet Game Rooms, czyli w kawiarenkach przeznaczonych do grania przez sieć, obecny jest właśnie WORLD OF WARCRAFT.

  NOWE SCREENY Z UNREAL 3

Epic Entertainment, opublikował niedawno screeny ze swojej nadchodzącej, wielkimi krokami gry: UNREAL 3. Dużo mówić chyba nie trzeba – obrazki przedstawiają się wręcz rewelacyjnie. Tak dobrze wykonanych drzew nie było chyba jeszcze w żadnej grze. Zresztą zobaczcie sami: http://www.gamershell.com/pc/unreal_3/screenshots.html
  SW: GALAXIES: RAGE OF THE WOOKIES

Szykuje nam się kolejny, po JUMP TO LIGHTSPEED dodatek do STAR WARS: GALEXIES. Jak sama nazwa wskazuje rozszerzenie dotyczyć będzie rasy, której najbardziej znanym przedstawicielem jest Chewbacca, czyli Wookies. Większa część questów, które przyjdzie nam wykonać powiązana będzie z walką Wookich o wolność. Zmierzymy się z między innymi z Imperium, Trandoshanami oraz Rodiansami. Nowych zadań wystarczyć będzie spokojnie na kilkadziesiąt godzin, wyczerpującej gry. Wraz z dodatkiem otrzymamy dwie zupełnie nowe możliwości: eksploatację asteroidów oraz implanty. W pierwszym przypadku, aby pozwiedzać sobie okoliczne asteroidy, będziemy musieli wyposażyć nasz statek w odpowiedni osprzęt. Jeśli zaś sprawa tyczy się implantów, to ich cel będzie wiadomy: poprawić statystyki gracza. Oczywiście implantów będziemy mogli używać, kiedy nam się to tylko będzie podobało. Ponadto wraz z dodatkiem otrzymamy kilkadziesiąt nowych przedmiotów i zmierzymy się z wieloma nieznanymi dotychczas przeciwnikami.

  NAJLEPIEJ UDŹWIĘKOWIONE GRY

Poniżej prezentujemy wam listę laureatów plebiscytu zorganizowanego przez Game Audio Network, Guild, czyli najlepiej udźwiękowionych gier komputerowych:

Najlepszy komentator w grze sportowej:
ESPN NFL 2K5

Najlepsze dialogi:
GTA: SAN ANDREAS

Najlepsza muzyka roku w grze:
MYST IV: REVELATION

Najlepsze dźwięki roku w grze:
CALL OF DUTY: FINEST HOUR

Najlepszy dźwięk w grze wyścigowej/sportowej:
NEED FOR SPEED: UNDERGROUND 2

Najlepszy użytek z licencjonowanej muzyki:
GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS

Najlepszy dźwięk w przerywnikach filmowych:
HITMAN CONTRACTS
LORT: BATTHE FOR MIDDLE EARTH

Najlepszy dźwięk przestrzenny:
CHRONICLES OF RIDDICK: ESCAPE FROM BUTCHER BAY

Najlepszy soundtrack:
HALO 2


  SW: GALAXIES: RAGE OF THE WOOKIES
  EIDOS UMIERA?

Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
Opublikowany właśnie raport podsumowujący ostatnie 6 miesięcy działalności Eidosa jasno jak na dłoni obnaża słabe strony wydawcy. Nie dość, że firma zanotowała 29.2 miliona funtów straty to jej akcje znajdują się obecnie na najniższym w historii poziomie. Dodatkowo potwierdziło się to, czego obawiali się gracze - wydania gier HITMAN: BLOOD & MONEY, 25 TO LIFE, JUST CAUSE oraz nowej odsłony TOMB RAIDER, zostały przesunięte z powodu strategicznych decyzji na rok fiskalny 2006, czyli ukażą się nie wcześniej niż w lipcu 2005. Jedynym pozytywem jest fakt, iż TOMB RAIDER ukaże się również na Xbox 2 oraz PSP.

  TOTAL OVERDOSE

TOTAL OVERDOSE będzie grą zbliżoną koncepcją oraz stylem zabawy do GTA 3. O grze mówi się, ostatnio iż może poważnie zagrozić serii GRANT THEFT AUTO. Akcja gierki osadzona będzie w Meksyku. Podobnie jak w GTA, fabuła toczyć się będzie wokół interesów mafii oraz gangsterów. Gracz wcieli się postać Ramiro Cruza – człowieka, który wraca do swojego rodzinnego miasta, aby (we współpracy z DEA) rozprawić się z lokalnym narkotykowym bossem. Czego po grze możemy się spodziewać? Przede wszystkim: nieliniowości, rozbudowanej fabuły, wielkiego miasta oraz wartkiej, dynamicznej akcji, obfitującej w setki pojedynków. Nie obejdzie się oczywiście bez „krojenia” cudzych samochodów, zwiedzania luksusowych rezydencji oraz wysadzania w powietrze wszystkiego co stanie nam na drodze. W grze ma się również pojawić, wiele niespotykanych jeszcze nigdzie rozwiązań dotyczących samej rozgrywki. Wszyscy fani „Desperado” i dziurawienia ołowiem „amigosów” będą z pewnością zadowoleni. Premiera w trzecim kwartale bieżącego roku.

  WORLD OF WARCRAFT


  EUROPA UNIVERSALIS II – BONUS

Vivendi Universal Games zdradziło tajemnicę, jakimi niespodziankami nagradzać będzie osoby zamawiające grę EMPIRE EARTH 2 przed premierą. Otóż, Pre-order zawierać będzie bonusową płytę DVD, na której znajdzie się demo EE II, 20 minutowe wideo “zza kulis” przedstawiające proces tworzenia programu, dodatkowe mapy dla trybu multiplayer, artworki oraz soundtrack. Przyznać trzeba, że jak na „mały prezent” jest to całkiem dużo materiału, który każdego fana/fanatyka gry na pewno ucieszy.
WYŁOWIONE Z SIECI - Gry PC
SS-NG #30 KWIECIEŃ 2005