WSTĘPNIAK NUMERU - Doskonale wiecie o Kim będę pisał...
SS-NG #30 KWIECIEŃ 2005


Wacław "DRIZIT" Beck
Witam Was w tym dosyć specyficznym miesiącu.
Trudno powiedzieć cokolwiek gdy już wszystko zostało powiedziane i to po kilkanaście razy.
Jeszcze trudniej jednak pominąć to co się stało. Nic nie napisac, pozostawić to samo sobie.
Nie będę pisał wstępniaka tegoż numeru o Janie Pawle II Wielkim, chce jednak złożyc Jemu hołd. Kiedy piszę te słowa kilkanaście godzin temu zakończyły się uroczystości pogrzebowe w Watykanie oraz za pośrednictwem mediów na całym świecie. Od ponad tygodnia miliony ludzi składają hołd wielkiemu Polakowi, a cały świat dosłownie zamarł. Ucichły spory a zwaśnieni podali sobie ręce. Widzieliście kiedyś coś takiego?
To piekny i historyczny moment.
Przed samą śmiercią Papież powiedział:

„Szukałem Was. Teraz przybyliście do mnie. Za to Wam dziekuje.”


Jestem Polakiem i składam hołd Ojcu Świętemu i podziękowanie za to co uczynił dla całej ludzkości. Apeluje do Was, nie zaprzepaście spuścizny która po Nim pozostała… Przychodzcie nadal...dla Was, dla Nas i dla całego Świata...

Spoczywaj w pokoju.


Na ów kwietniowy miesiąc przyszło nam wydać 30 numer naszego magazynu. Moment jest to tym wznioślejszy, iż po miesiącach walki SS-NG powoli wraca na tory. Jak widzicie w tym miesiącu udało nam się wydać numer ponad 2 tygodnie wcześniej niż ostatnio. A to dopiero początek powrotu do normalności. Tyle tytułem wstępu.
Aktualny numer SS-NG to pierwsza w tym roku ocena 10/10! Gra która otrzymała tą ocenę budzi kontrowersje, przynajmniej na początku obcowania z nią. Jest dosyć oryginalna i to w jak najbardziej oldshoolowym tego słowa znaczeniu. Pewnie także dlatego otrzymała taką ocenę jaka otrzymała i, chociaż pewnie nie każdemu przypadnie do gustu, warto wczytać się w argumenty Xtensa, który oszalał na punkcie tej gierki. Zresztą nie tylko on…oto DARWINIA!
Kolejna gra w aktualnym numerze, która zapewne nie przejdzie bez echa, to okładkowa STAR WARS: REPUBLIC COMANDO. Otrzymała ona także dosyć wysoką notę, 8,5.10, także jeżeli nie masz jeszcze dosyć nieśmiertelnego tematu Gwiezdnych Wojen to możliwe, że jest to gra także dla ciebie. Jeżeli jestem już przy tematach filmów to przy nim pozostanę. Otóż niedawno mieliśmy możliwość oglądać w kinach CONSTANTINE – ciekawy film oparty na dosyc mrocznym motywie egzorcyzmu. Jak to od pewnego czasu dosyć często bywa czekamy także na grę opartą na tym samym motywie, oraz pod tym samym tytułem.


Niestety jak to zwykle bywa z grami opartymi o pomysły fimowe, powstają one aby widz będący pod wrażeniem filmu wyrwał z czeluści swojej świnki skarbonki ostatnie złotówki ciężko wymęczone od rodziców i poddał się rozpuście zakupów.
Potem okazuje się jednak iż dana gra nie spełnia pokładanych w niej nadziej. Czy z CONSTANTINE będzie tak samo? Przekonacie się już niedługo, natomiast już dziś kYuba może wam na ten temat powiedzieć nieco więcej.
Przechodząc od mocy ciemności natykamy się na coś pomiędzy mrokiem a jasnością, a dokładniej czernią a bielą. Black and White 2, bo o tej grze mowa, po raz kolejny ma ambicje zadziwić świat tak jak zrobiła to po raz pierwszy kilka lat temu. Po raz kolejny będziesz graczu miał okazję wcielić się w boga i wybrać ścieżkę którą chcesz podążać. Zobacz, co będzie miał do zaoferowania B&W.
W tym numerze przygotowaliśmy dla Was także coś co powinno zaciekawić starszych graczy…ale czy tylko? AMIGA REAKTYWACJA to artykuł o dwóch następcach Amisi. Który z nich bardziej przypadł Wam do gustu?
Jeżeli chodzi o nowości w SS-NG to mamy dla Was mały test. Co powiecie na powrót działu o Mandze? Hm? Tak, wiem, że niektórym z Was się ten pomysł bardzo spodoba. W aktualnym numerze mamy dla Was trzy strony o tej tematyce. Piszcie do nas listy i wykażcie swoją opinie na temat nowych stron.
SS-NG to także konkursy. Jeżeli chciecie wygrać CONSTANTINE lub SWATA 4 to zapraszamy na strony 61 oraz 62. Bieżcie udział w naszych konkursach.
Już za miesiąc majówka. W tym gorącym okresie będziemy mieli dla Was parę atrakcji. Otóż, już za miesiąc na nasze łamy powrócą relacje z rozgrywek Polskiej Ligii Unreal. Także za miesiąc postaramy się przestawić Wam relację z LANDARY. Także w maju za sprawą powrotów z urlopów pojawią się u nas ponownie działy których w tym numerze zabrakło, odgłosy Wojny oraz Karczma pod Głupim Smokiem…a może jeszcze coś więcej.

Zapraszamy na nasz serwis ss-ng.pl. Trzymajcie się gorąco i grajcie do upadłego.

Pozdrawiam

DRIZIT

Errata:
W poprzednim numerze do stopki The House of the Dead wkradło się małe zamieszanie - prawidłowe oceny powinny wyglądać tak:
Ocena: 5+
Grafika: 6
Dźwięk: 7
Grywalność: 8
WSTĘPNIAK NUMERU - Doskonale wiecie o Kim będę pisał...
SS-NG #30 KWIECIEŃ 2005